September 22, 2019

Spouštíme letošní ročník soutěže “Orinda Wants You”, ve které se soutěží o půlroční studijní pobyt v Kalifornii!

Před rokem touto dobou na své eseji pracoval i Erik Stoklasa, táborský student gymnázia, který si nyní naplno užívá studia v Orindě. Nezůstaň ani Ty u pouhého snění, napiš esej a zapoj se do naší soutěže! Je to opravdu jenom na Tobě.

---> SOUTĚŽ <---

September 20, 2019

Při sobotním přejícím počasím jsme byli i letos v průvodu slyšet! Již poměrně početná skupina z bývalých studentů, jejich rodin a dalších příznivců klubu doprovázela kvarteto Američanů, kteří tento rok do Tábora zavítali. Zpěv letos neutichl ani po průvodu a společně jsme si pak stále v kostýmech užili celé odpoledne. 

Nezbývá než si popřát, abychom se do toho za rok opět s takovým elánem opřeli a ještě ve větším počt...

September 14, 2019

Partnerství měst Tábor a Orinda (USA) trvá 20 let. U této příležitosti rostou v našem městě od soboty dvě sekvoje: Giant a Redwood. Sazenice před 2 lety přivezla zpoza oceánu Slávka Růžičková. Dva roky se sekvoje aklimatizovaly na jednom staroměstském dvorku. Paní Slávka spolu se starostou Štěpánem Pavlíkem stromy vysadila v botanické zahradě. Přítomni byli i místostarostka Michaela Petrová a místostarosta Václav Kle...

February 12, 2019

S radostí vyhlašujeme vítěze 16. ročníku soutěže „Orinda Wants You!“

V sobotu 2. února se konalo ústní a tedy poslední kolo naší soutěže o půlroční studijní pobyt v Kalifornii a my jsme se konečně dočkali jména dalšího studenta, který tento rok na podzim bude reprezentovat město Tábor na prestižní kalifornské škole Miramonte High.

Vítězem 16. ročníku soutěže se stává Erik Stoklasa, který zaslal nejkvalitnější esej,...

September 29, 2018

Spouštíme nové kolo soutěže “Orinda Wants You”, ve které se soutěží o půlroční studijní pobyt v Kalifornii!

Před rokem touto dobou na své eseji pracovala i Marie Růžičková, studentka táborského gymnázia, která si nyní naplno užívá studia v Orindě. Nezůstaň ani Ty u pouhého snění, napiš esej a zapoj se do naší soutěže! Je to opravdu jenom na Tobě.

---> SOUTĚŽ <---

September 26, 2018

I tento rok nás navštívila během Táborských setkání delegace z Orindy. Letošní ročník byl obzvlášť unikátní, jelikož nás poctily návštěvou kromě zastupitelů města také některé členové bývalých hostitelských rodin.

O letošním průvodu, spokojenosti našich hostů či vzpomínkách bývalých studentů z jejich studií jsme hovořili během společného nedělního obědu.

Letošní ročník byl mimořádně zdařilý a těšíme na další! 

September 12, 2018

Škola začala už i za oceánem a Marie pilně plní svůj blog novými zážitky a zkušenostmi a přidává krásné fotografie. Máme velkou radost, že se psaní ujala tak svědomitě a že s námi takto poutavě sdílí svůj příběh. Její články naleznete na marie-v-kalifornii.webnode.cz. Nové příspěvky můžete nově dokonce odebírat!

Well done Marie. :)

OKT

February 8, 2018

   "Výsledky z Orindy již dorazily a o vítězi je tedy rozhodnuto. 15. ročník soutěže o půlroční studijní pobyt v Orindě vyhrála Marie Růžičková. Gratulujeme!" Těmito slovy jsme dnes skrze email začali psát další příběh o dobrodružství a zkušenosti ze světa za velkou louží. Letošní soutěž ovládla svou esejí a následným přesvědčivým výkonem u pohovoru Marie. Po dlouhé době tak posíláme do Kalifornie zástupkyni něž...

November 30, 2017

   Nechci začínat hned něčím “negativním“, ale na začátek si musím postěžovat, jak rychle mi ten pobyt utíká. Když jsem se o tom bavil s mým host bratrem, on mi na to řekl „Tak to ale znamená, že se dobře bavíš, ne?“ a já jsem bez váhání odpověděl, že to je rozhodně pravda. Když mi tohle řekl, na chvilku jsem se zamyslel a uvědomil jsem si, co všechno jsem tu již zažil, dělal a viděl a musím říct, že je toho opravdu...

September 11, 2017

Rok se s rokem sešel a my opět spouštíme naši každoroční soutěž o studijní pobyt v Kalifornii! Před rokem touto dobou na své soutěžní eseji pracoval i Marek Vybíral, který si nyní naplno užívá studia v Orindě a všeho s tím spojeného. Byl natolik motivován, že nezůstal jen u snění o půlroku v US, ale sedl si a přenesl své myšlenky na papír. Tak málo stačilo, aby postoupil do druhého kola, v něm nás svým výkonem už jen...

Please reload

Nedávné příspěvky

September 20, 2019

September 29, 2018

September 26, 2018

September 11, 2017

Please reload

Archiv
Please reload

Sleduj nás na FB
  • Facebook Basic Square

Kontakt: orindaklub@gmail.com  -  www.facebook.com/OrindaKlub

Zrealizováno díky dotaci z Fondu pro spolupráci se zahraničními městy - Město Tábor www.taborcz.eu

 

© 2020 Orinda Klub Tábor. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now