Pro koho je tato soutěž určena?

Pro studenty prvních, druhých a třetích ročníků středních škol v Táboře. (viz. podmínky účasti)

Jak je to s financováním celého pobytu?

Celý pobyt je financován Orinda/Tábor Sister City Foundation. Zahrnuje mj. letenky, ubytování, stravu, studium a pojištění.

 

Kde jsou studenti ubytováni?

Studenti jsou vždy ubytováni u hostitelských rodin vybíraných tak, aby co nejvíce vyhovovaly potřebám a zájmům studenta/ky.

 

V jakém termínu se uskutečňuje studijní pobyt?

O výhře se zpravidla studenti dozvídají během února. Během dalších několika měsíců probíhá vyřizování potřebných náležitostí, mezi které patří i získání víza. Odlet je obvykle naplánován na začátek srpna, aby měl student/ka čas na aklimatizaci před začátkem školního roku. Návrat domů bývá zpravidla na konci ledna/začátku února příštího roku. Vše je velice individuální, záleží také na domluvě s hostitelskou rodinou.

 

Jak se v případě výhry řeší studium v ČR?

Záleží na tom, z jaké školy student je. Někdo skládá komisionální zkoušky, někdo má individuální studijní plán a někomu stačí dopsat testy za celé pololetí. Vše je o domluvě s učiteli a ředitelem dané školy.

 

Jakou kvalitu má střední škola v Orindě?

Miramonte High School je ve svém okolí jednou z nejlépe hodnocených škol, dokonce se pravidelně objevuje v žebříčku nejlepších státních středních škol v celé Kalifornii. Nadaní studenti pravidelně odcházejí na proslulé univerzity v USA (Harvard, Stanford, UC Berkeley apod.)

 

Má se student na koho obrátit v případě jakýchkoli problémů?

Samozřejmostí je maximální podpora hostitelské rodiny, která přijímá studenta/ku jako svého syna/dceru. V případě např. jazykových nebo jiných vážnějších problémů jsou vždy připraveni pomoci mj. i dva česky mluvící členové Sister City Foundation. Radu mohou kdykoli poskytnout také čeští kolegové z táborského Orinda Klubu, s kterými bude student jistě v kontaktu (to samé platí i pro rodiče).  

Jak častý kontakt s domovem se doporučuje?

Vzhledem k chtěnému a očekávanému jazykovému progresu se klade důraz na to, aby student hovořil česky co nejméně. Tzn. že doporučená perioda např. hovorů přes Skype či jiným způsobem je 14 dní.

 

Jakákoli iniciativa k zodpovězení dalších otázek je vítaná!

Kontakt: orindaklub@gmail.com  -  www.facebook.com/OrindaKlub

Zrealizováno díky dotaci z Fondu pro spolupráci se zahraničními městy - Město Tábor www.taborcz.eu

 

© 2020 Orinda Klub Tábor. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now